Navigační cesta dokumentu
Partneři projektu
Partneři s finanční spoluúčastí:
Univerzita Karlova v Praze ( www.cuni.cz )
Spolupráce probíhá se 3. lékařskou fakultou Univerzity Karlovy. Jedná se o jednu ze zavedených univerzitních fakult v oblasti lékařských i zdravotnických disciplín. Pracovníci fakulty mají rozsáhlé znalosti nejen v oblasti samotného výzkumu a vývoje v daných disciplínách, ale také v oblasti jejich prezentace a popularizace.
Z pohledu VŠPJ jako mladé neuniverzitní vysoké školy je vhodné spolupracovat s tímto tradičním univerzitním pracovištěm a získávat spoluprací se zkušenými pracovníky partnera nejnovější poznatky v oblasti výzkumu a vývoje i nejnovější metodiky a techniky jejich prezentování a propagování.
Spolupráce mezi pracovníky VŠPJ a 3. LF UK již dříve probíhala formou spoluúčasti na některých konferencích a dalších pracovních aktivitách. Zástupci 3. LF UK se účastnili na konferencích pořádaných či spolupořádaných VŠPJ, patří k nim například Jihlavské zdravotnické dny.
Národohospodářský ústav AV ČR, v.v.i. ( www.ei.cas.cz )
Národohospodářský ústav Akademie věd ČR (NHÚ) byl zřízen v roce 1992 a je jediným pracovištěm Akademie věd ČR v oblasti ekonomického výzkumu. NHÚ se zabývá vědeckým výzkumem ekonomické teorie na makro- i mikroúrovni, veřejnými financemi, ekonometrií, ekonomickou integrací, ekonomií práce, strukturou a organizací trhů, mezinárodním obchodem, mezinárodními financemi, ekonomikou zdravotnictví a dalšími oblastmi, jež souvisejí s tržní ekonomikou a s přechodem zemí bývalého východního bloku k ní.
VŠPJ v současnosti spolupracuje s Národohospodářským ústavem AV v oblasti zajištění výuky cizojazyčných předmětů z teoretické ekonomie a finančních trhů. Hlavním přínosem projektu je získání dovedností v oblasti prezentace a popularizace výzkumu a vývoje mezi tímto vrcholným akademickým pracovištěm v oblasti ekonomických disciplín a neuniverzitní vysokou školou. Dílčím přínosem projektu je vytvoření pevných základů mimo jiné i pro dlouhodobou spolupráci, která je z pohledu výzkumu a vývoje a jejich popularizace na neuniverzitní vysoké škole žádoucí a nutná.
Univerzita Palackého v Olomouci ( www.upol.cz )
Spolupráce probíhá s Fakultou tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci, konkrétně zejména s Katedrou rekreologie. Jedná se o jedno ze zaběhlých univerzitních pracovišť, které se zabývá problematikou rekreologie a cestovního ruchu. Pracovníci fakulty mají rozsáhlé znalosti nejen v oblasti samotného výzkumu a vývoje v daných disciplínách, ale také v oblasti jejich prezentace a popularizace.
Zástupci katedry rekreologie FTK UPOL se pravidelně účastní konference Aktuální problémy cestovního ruchu pořádané VŠPJ. Konzultační a odborná spolupráce také probíhá v oblastirekreologie, která je částečně pěstována na katedře sportů VŠPJ.
České vysoké učení technické v Praze ( www.cvut.cz )
Spolupráce probíhá s Fakultou elektrotechnickou Českého vysokého učení technického. Jedná se o jednu z předních univerzitních fakult v oblasti elektrotechniky.
Zkušenosti partnera vyplývají mimo jiného z aktuálních aktivit v oblasti popularizace výzkumu a vývoje. Jedná se například o akci Věda v ulicích, Robosoutěž pro střední školy, pořádání letních škol apod. Mezi VŠPJ a Fakultou elektrotechnickou Českého vysokého učení technického v Praze již několik let probíhá neformální spolupráce. Například někteří akademičtí pracovníci VŠPJ studují doktorská studia či získali doktorské vzdělání na FEL ČVUT.
- Autor : Ing. Lukáš Zerza
- Poslední změna : 6. prosince 2012 12:09